Harnessy - nowy trend erotyczny w Polsce

Harnessy - nowy trend erotyczny w Polsce

Od niedawna na polskim rynku erotycznym obserwujemy nowy trend - harnessy. Znane polskie marki bieliźniane coraz częściej wprowadzają tego typu produkty do swoich kolekcji. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zapraszamy do przeczytania całości.

Co to jest Harness?

Uprząż (ang. harness) to dodatek, który wykonany jest najczęściej ze skóry naturalnej lub innych materiałów. Składa się z pasków różnej długości i wielkości, połączonych w talii, na klatce piersiowej lub na szyi.

Pierwotnie był postrzegany jako akcesorium typowo BDSM ( z ang. bondage ‒ skrępowanie, discipline ‒ dyscyplina, sadism ‒ sadyzm, masochism ‒ masochizm), jednak obecnie harnessy przybierają łagodniejszy wygląd, bardziej kobiecy i seksowny. 

Jeśli uwielbiasz seksowną bieliznę, ale brakuje Ci czegoś bardziej sugestywnego, idealnym dodatkiem będą właśnie harnessy.

Celebryci w harnessach

Rihanna-Cross-Body-Chain
(źródła: 1, 2, 3:Getty Images, 4:instagram.com/natalia.kukulska )

Od czego zacząć?

Zamiast całego harnessu, możesz zacząć od czegoś małego, jak np. choker lub obroża. 


Ta obroża z łańcuszkiem świetnie nada się na początek Twojej przygody ze skórzanymi akcesoriami. Jest bardzo kobieca, cudownie podkreśla piersi, a łańcuszek stanowi nie tylko ozdobę, ale także może służyć jako smyczka. 

Jeśli czujesz się gotowa na coś odważniejszego, wybierz cały zestaw np. pasek + uprząż na piersi.

Pamiętaj, że to od ciebie zależy czy nadasz harnessowi  mniej lub bardziej wulgarny wygląd. Dostosuj dodatki tak, aby czuć się najbardziej komfortowo. 

Delikatniejszą opcją będą elastyczne harnessy materiałowe. Skomponowane z Twoją ulubioną bielizną dodadzą pikanterii, a Ty będziesz się czuła seksownie.

Paski są regulowane, co zapewnia idealne dopasowanie do sylwetki i podkreślenie najpiękniejszych części kobiecego ciała.

Jak nosić harness?

Uprząż jest dodatkiem, który można nosić na ubraniu lub bezpośrednio na ciele. Dobrze komponuje się z koszulami, T-shirtami, sukienkami i stanowi doskonałe uzupełnienie bielizny.

Poniżej znajdziesz przykłady jak możesz nosić harness.

Jaki materiał wybrać?

Klasyczny harness jest wykonany ze skóry naturalnej. W kolekcji Premium używamy wysokiej jakości skóry z Włoch, która jest miękka i wygodna w noszeniu. Grubość ~1.2mm zapewnia delikatniejszy charakter produktów i sprawia, że nie są one wulgarne. 

Tańszą alternatywą może być skórzany zamiennik. Skóra syntetyczna, którą używamy w kolekcji MetaLove, wyglądem przypomina naturalną. Nie jest jednak tak miękka i trwała. Poniżej porównanie materiałów:

Kolejnym materiałem są elastyczne taśmy, których używamy w kolekcji StrappyThin. Paseczki są cieńsze i jest ich często więcej niż w przypadku akcesoriów skórzanych. Lekko satynowy połysk materiału sprawia, że produkt ma charakter bardziej romantyczny.

 

 Ostatnim materiałem z jakiego tworzymy harnessy są łańcuszki, czyli tzw. biżuteria erotyczna, czy też łańcuszki na ciało. 

Łańcuszki wykonane są ze stali i nie zawierają niklu, czyli nie uczulają. Można je zakładać na gołe ciało. 

 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.